Strona archiwalna

Top 10 - ekskluzywne meble Calligaris z rabatem 20%

Ekskluzywne meble Calligaris w promocji w salonach Max-Fliz

W dniach od 1 do 30 czerwca 2017 w salonach Max-Fliz trwać będzie promocja 20% rabatu na ekskluzywne meble do jadalni Calligaris.Promocją objęte zostały modele:

1. Juliet - krzesło tapicerowane z wysokim oparciem, odpowiednie zwłaszcza do dużych stołów. Juliet to krzesło niezwykle wygodne, z miękkim siedziskiem wykonanym na elastycznych pasach i pokrytym – podobnie jak i oparcie – prawdziwą skórą. Bardzo elegancka całość wspiera się na smukłych, lśniących, metalowych nogach.

2. Igloo Soft - tapicerowane krzesło do jadalni o wygodzie fotela wypoczynkowego.

3. Annie Soft - Solidnie zbudowane krzesło: rama + nogi (lite jesionowe drewno) oraz posadowione na nich siedzisko + oparcie (zintegrowane w jedną kształtkę, tapicerowaną i opiętą tkaniną). Sprzęt zgrabny, wygodny i co najmniej ładny – tkaninę dostępną w wielu kolorach można dobrać do nóg – albo kontrastowo, albo tak, by powstała spokojna, jednobarwna całość.

4. Aida Plus - Nowoczesne krzesło do jadalni, wysmukłe i eleganckie. Komfortowe dzięki sprężystemu tapicerowaniu, piękne dzięki ekspresyjnym liniom opisującym siedzisko i oparcie, wyciągnięte ku górze i zwężające się lekko, co podkreśla jego smukłą wysokość. Stelaż i nogi lśnią metalem, a tapicerkę opina prawdziwa skóra, ekoskóra lub tkanina do wyboru, do koloru.

5. Etoile - Krzesło, które każdej jadalni doda stylu. Cudownie wygodne dzięki profilowanemu siedzisku, płynnie przechodzącemu w oparcie – tworzywem jest tutaj spieniany na zimno poliuretan, materiał niezwykle trwały, odporny na starzenie się. Całość opięta jest tkaniną, którą można dobrać tak, by ładnie harmonizowała z wykończeniem stołu. Podobnie jest z nogami krzesła, dostępnymi w wariantach: drewnianym i metalowym.

6. Cartesio - Prostokątny stół (2,5 x 1,05 m), łączący francuską klarowność formy z włoską skłonnością do estetycznej idealizacji, do wydobywania piękna nawet z przedmiotów codziennego użytku. Blat jest gruby, drewniany (w naturalnych fornirach orzecha, naturalnego lub przyciemnianego dębu). Wspiera go wiązka smukłych, metalowych listew (stal malowana proszkowo; szary albo rdzawy brąz), zebranych w cztery pary V zgrupowane centralnie pod blatem. Oto finezja: proste złożenie dające efekt złożonej prostoty. Smaku dodają też detale, jak wykończenie czy też raczej: niewykończenie długich krawędzi blatu, które świadomie pozostawia się nieopracowane (naturalny oflis).

7. Tivoli - Do jadalni – stół. I krzesła wokół. I wszystko do tego, jeśli trzeba czego. Wystarczy raz rzucić okiem, dotknąć, usiąść. Stół wsparty na centralnej, stabilnej nodze można w razie potrzeby przedłużyć do 2,5 m; da to dość miejsca aż 10 siedzącym. Nieskazitelnie gładkie powierzchnie (szlachetna dębowa ekookleina wybarwiona na grafit) karmią oczy fakturą drewna. Pyszne są też komoda, przeszklona witryna czy krzesła. Tu wysokie zaplecki wykonano z płaskiej deski; w trosce o wygodę siedzącego odchylono je lekko do tyłu i otapicerowano miękką ekoskórą.

8. Omnia - Stół do jadalni – kształt, który wszyscy doskonale znają. A jednak jest oczywiste, że ten stół daleki jest od banału. Zachowując klasyczną formę dyskretnie ją tu zmodyfikowano. Blat został optycznie oddzielony od podstawy, a nogi po krótkich bokach stołu pięknie sfazowano. Stół stał się w ten sposób ciekawszy i ładniejszy – nic nie tracąc przy tym ze swej uniwersalności. Modernizacja klasycznego wzorca objęła też i funkcjonalność: rozkładanie stołu odbywa się przez jego rozsuwanie, co nigdy nie powoduje groźnego wysunięcia blatu poza podstawę.

9. Duca - Stół z blatem z szklanym, ceramicznym lub w wykończeniu w kolorze dębu. Rama stołu i nogi stołu metalowe w różnych kolorach . Krzesła na metalowej ramie w różnych kolorach, siedzisko z siatki w kolorze antracytu.

10. Park - Niebanalny stół do salonu, jadalni, gabinetu; także do sal konferencyjnych i recepcyjnych. Park zachwyca klarownością budowy: szeroki prostokątny blat – centralna noga, stosunkowo smukła, ale zarazem stabilna – wreszcie stopa, optycznie odpowiadająca blatowi. Symbiozę z każdym wnętrzem gwarantuje powściągliwa, wysmakowana gama kolorów i faktur: czerń lub biel błyszczących lakierów, naturalne, pięknie wybarwione drewno (okleina) oraz mrożone szkło, czarne lub białe. Użytkowość jest tu równie dopracowana: blat można bowiem rozkładać, a konstrukcja pozostaje przy tym niezachwianie stabilna.

NOWOŚCI MAX-FLIZ
Salon roku 2017, gazele biznesu 2017