Flizowane ławki MaxFliz i wykład w Muzeum Narodowym.

Muzeum Narodowe akcja flizowane ławki wykład o produkcji płytek ceramicznych wystawa o historii płytek

Flizy, płytki i kafelki? Muzeum Narodowe w Krakowie i MaxFliz zorganizowały akcję flizowania ławek dla krakowian, wykład edukacyjny i niecodzienną wystawę.

 
Dla tych, których tematyka płytek interesuje szczególnie, odwiedziliśmy Muzeum Narodowe z wykładem „Dotykając fliz - o istocie płytek ceramicznych”. Wygłosiła go 23 czerwca w sali "U Samurajów" Monika Gibes - ekspert, znawca i pasjonatka płytek. W trakcie wykładu można było dowiedzieć się jak powstają flizy oraz między innymi, jak radzono sobie brakiem płytek ceramicznych w PRL-u, dlaczego płytki bywają krzywe i dlaczego imitowanie materiałów naturalnych wychodzi producentom coraz lepiej. Całość wykładu niebawem na naszych kanałach społecznościowych.

Ostatnim z wydarzeń były warsztaty „ŁAWKI FLIZOWANE, czyli DIZAJN PO KRAKOSKU!”, podczas których powstały filizowane ławki dla Muzeum Narodowego. Przy wykorzystaniu techniki łamanej mozaiki z płytek ceramicznych, znanej między innymi, z parku Güell w Barcelonie, stworzyliśmy ławy, które staną przy wejściu do budynku głównego Muzeum. W układaniu mozaiki uczestniczły studenckie ekipy krakowskich szkół artystycznych i architekci. W akcji znalazło się równiez miejsce dla chętnych pasjonatów.

Ekspozycję „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku”, która jest okazją do wystaw, wykładów i warsztatów można oglądać do 19 sierpnia w Muzeum Narodowym w Krakowie. Firma MAX FLIZ jest jednym z partnerów wydarzenia. Naszej wyjątkowej wystawie towarzyszy wyjątkowa akcja – wszystkie marki własne: MaxHome (płytki ceramiczne i gresowe), Maxliving (meble), MOBI (armatura i ceramika łazienkowa), Maxlight (oświetlenie), Hydrowell (baseny ogrodowe) kupisz z rabatem -15%. Promocja trwa od 19.06.2018 do 30.06.2018.


 

NOWOŚCI MAX-FLIZ
Salon roku 2017, gazele biznesu 2017