Pod muzeum Narodowym budujemy ławkę dla krakowian

Konkurs na ławkę, warsztaty z układania mozaiki i wykład o historii płytek w Muzeum Narodowym w Krakowie

Weź udział warsztatach układania mozaiki łamanej z płytek ceramicznych - pomóż stworzyć ławkę dla Muzeum Narodowego w Krakowie – zostaw swój ślad w przestrzeni miasta! I zdobądź atrakcyjne nagrody.


GDZIE?
Na placu przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, Al. 3 maja 1

KIEDY?
W sobotę 23 czerwca 2018 roku. Początek imprezy o godzinie 12.00:
– 12:00 zaczynamy prelekcją „Dotykając fliz – o istocie płytek ceramicznych”
– 13.30 – 18.00 warsztaty z mozaiki ceramicznej

KTO?
Każdy, kto chciałby pomóc stworzyć ławkę w stylu Gaudiego, którą można podziwiać w Park Güell w Barcelonie.

CO?
Przygotowane przez nas ławki staną przed Muzeum Narodowym w Krakowie. Będą one dekorowane przez amatorów i profesjonalistów – architektów, projektantów wnętrz oraz studentów trzech krakowskich uczelni – Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Krakowskiej im A. Frycz-Modrzewskiego oraz Krakowskich Szkół Artystycznych. Jeżeli jestes profesjonalistą, należącym do którejś z tych grup – zgłoś się do reprezentacji – poprzez swoją uczelnię lub bezpośrednio do firmy MAXFLIZ (bartosz.glowacki@max-fliz.pl). Jeżeli jesteś amatorem i po prostu chcesz wziąć udział w warsztatach – przyjdź na plac przed Muzeum.


ZASADY IMPREZY

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”, 23 czerwca 2018 roku odbędą się w Muzeum Narodowym w Krakowie, dwa eventy, współorganizowane przez firmę MAXFLIZ.

Pierwszą z nich będzie wykład „Dotykając fliz – o istocie płytek ceramicznych”. Prelegentką będzie specjalistka ds płytek firmy MAXFLIZ, blogerka i pasjonatka – Monika Gibes. Odczyt odbędzie się w sali „U Samurajów” w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego.


Drugą – warsztaty z układania mozaiki ceramicznej „Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku!” – na placu przed Muzeum. W wydarzeniu weźmie udział pięć twórczych zespołów – po jednym z każdej zaproszonych szkół wyższych, jedna drużyna architektów MAXFLIZ oraz jeden zespół otwarty, do którego będzie mógł dołączyć każdy – nie biorąc udziału w konkursie. Każdy z zespołów będzie dysponował jedną ławką, którą będzie należało udekorować mozaiką z łamanych płytek ceramicznych. Bazą ławki będzie konstrukcja z płyt budowlanych WIM Platte.

Zespoły profesjonalne będą miały za zadanie stworzyć projekt, a następnie zrealizować go, wykorzystując dostępny materiał – płytki ceramiczne w różnych kolorach. Zespół amatorów będzie realizował przygotowany wcześniej projekt, który nie będzie brał udziału w konkursie.

Warsztaty będą trwały od 13.30 do 18.00. Dla zespołów profesjonalnych, warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie pokrycie całej ławki mozaiką, do godziny 18.

Po ukończeniu ławek, zostaną one sfotografowane, zdjęcia zostaną w ciągu 48 h umieszczone na fanpage’u firmy MAXFLIZ, gdzie przez tydzień zostaną poddane ocenie internautów. Ławka, która zdobędzie największą liczbę lajków zostanie uznana za zwycięską, a jej twórcy otrzymają nagrody, z których najcenniejsze to 5 foteli Diego w pokryciu wybranym przez przyszłych właścicieli (z zaproponowanej gamy).


Organizatorzy zapewniają narzędzia, materiały do ułożenia mozaiki, wsparcie techniczne oraz namioty, na wypadek niepogody. Organizatorzy ostrzegają, że uczestnictwo w warsztatach może wiązać się z zanieczyszczeniem odzieży zaprawą klejową. W warsztatach uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie lub niepełnoletnie, ale pod opieką osoby dorosłej.


Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatne bilety wstępu na wystawę „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku” prezentowaną w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1. Bilety uprawniają do jednorazowej wizyty na wystawie do końca jej trwania, tj. do 19 sierpnia 2018 roku. Dodatkowo członkowie zwycięskiej grupy otrzymają katalog z wystawy polskiego dizajnu.


Wszelkie dodatkowe informacje można otrzymać, kontaktując się pod adresem konkurs.krakow@max-fliz.pl


NOWOŚCI MAX-FLIZ
Salon roku 2017, gazele biznesu 2017