Nowość wśród imitacji marmuru - prosto z targów w Bolonii.

Płytki wielkoformatowe imitujące marmur Tele di Marmo Emil Ceramica

W płytkach ceramicznych regularnie są odgrywane te same motywy. Niektóre - jak na przykład płytki nawiązujące do metali - powtarzają się cyklicznie, inne – jak imitacje drewna czy kamienia – są popularne przez wiele lat. Dlatego coraz trudniej, wśród nowych kolekcji, znaleźć coś, co w jakiś szczególny sposób będzie wyróżniało się wzornictwem. Wydaje się czasami, że wszystko już było. Ale tylko – wydaje. Udowadnia to seria Tele di Marmo, włoskiego producenta Emil Ceramica - nowość z targów w Bolonii.

To kolekcja 4 imitacji marmuru. Występuje w niej kilka wymiarów płytek, ale najbardziej spektakularne są te, które mają rozmiar 120x240 i grubość zmniejszoną do 6,5 mm!

Ponieważ nazwy każdego z kolorów zawierają w sobie nazwiska znanych malarzy, więc możemy podziwiać imitacje nazywające się Statuario Michelangelo, Brecia Braque, Frappucino Pollock i Calacatta Renoir.

Na szczególną uwagę zasługują dwie ostatnie, z których Calacatta Renoir jest prawdziwą gwiazdą – nie było nigdy wcześniej, wśród imitacji marmuru, tak intensywnego, grafitowego użylenia. Udział ciemnego koloru sprawia, że trudno tę płytkę nazwać białą. I robi ona niesamowite wrażenie.

Frappucino to, z kolei, marmur brązowy, który też nie jest zbyt często spotykany, który urzeka przebijającymi się, ciepłymi tonami.

Ale nie tylko podstawowe płyty są siłą tej kolekcji. Dużym jej atutem są dekoracje, wyglądające jak mozaiki złożone z drobnych elementów – pasków lub kostek. Pozwalają one osiągnąć imponujący efekt wizualny.

Zapraszamy do naszych salonów w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu do obejrzenia ich na żywo - jest co podziwiać.
Dla tych, którym do naszych salonów jest za daleko, serwujemy katalog z kolekcją Tele di Marmo.

 

NOWOŚCI MAX-FLIZ
Salon roku 2017, gazele biznesu 2017